çiriş otu yemekleri


Çiriş otu baharla birlikte ortaya çıkar. Resimde göründüğü gibi, pırasayı andıran yabani bir bitkidir ve çoğu bölgelerimizde kırlarda kendi halinde yetişir. Eğer çiriş otu bulunduğunuz yörede yetişiyor ise, fazlasıyla şanslısınız demektir. Kırlardan topladığınız çiriş otu sayesinde sayısız çeşitte yemek yapmanız mümkün. Şehirde yaşıyorsanız eğer, nisan ayı ile birlikte pazarcı tezgahlarında çiriş otunu bulabilirsiniz.

Çiriş otu ile hangi yemekler yapılır. Çiriş otu ile yumurtalı kavurması, pirinçli çiriş otu yemeği, bulgurlu çiriş otu yemeği, yoğurtlu çiriş otu kavurması, zeytinyağlı çiriş otu yemeği, çiriş otu salatası, çiriş otu dolması, çiriş otu çorbası, çiriş otu tereyağlı kavurması, çiriş otu böreği, çiriş otu gözlemesi ve çiriş otu turşusu yapılır. Çiriş otu ıspanak gibi derin dondurucuda saklanabilir.


Çiriş otu yemekleri ve adresleri Çiriş Otu Çorbası, Çiriş Otu Böreği, Çiriş Otu Yemeği, Çiriş Otlu Gözleme, Çiriş Pilavı, Çiriş Otu Salatası, Yoğurtlu Çiriş Salatası, Zeytinyağlı Çiriş Salatası Yoğurtlu Çiriş Kavurması, Yumurtalı Çiriş Kavurması verdiğim bu linklerde çiriş otu ile ilgili yapılmış bir çok yemek çeşiti mevcut, belki ilginizi çekebilir.